| thanios a întrebat:

Sunt elev in clasa a 12 la liceu, si as vrea sa intru la facultea de inginerie, specializare calculatoare, dar cu admitere. Si cum e aia, adica test matematica, dar da matrici, derivate, integrale... ce mai exact?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cauta tematica admiterii 2017 pe site-ul facultatii din cadrul universitatii la care doresti sa candidezi.
Spre exemplu, la Universitatea Tehnica Cluj, fac. de automatica si calculatoare, concursul consta intr-un test la matematica alcatuit din 30 de intrebari tip grila, formulate dupa modelul problemelor propuse in Culegerea de Teste Grila--- vezi, in pdf-uri, tematica admiterii si cum arata testele tip grila pe adresa : www.utcluj.ro/admitere/licenta/automatica-si-calculatoare/.