| Llavinia a întrebat:

Urmez facultatea de drept in prezent, dar din pacate nu pot sa dau licenta in acest an decat anul urmator, asa ca m-am gandit sa urmez o a doua facultate. Asta era in plan si pana acum dar timpul nu mi-a permis sa ma ocup si de altceva. Eu as fi vrut sa urmez initual facultatea de litere dar am renuntat in favoarea dreptului...in preznt m-am tot gandit la pedagogia invatamantului primar pentru ca imi place. Eu am vrut si in invatatamant dar am tot fost sfatuita sa nu e prea convenabil. Acum as vrea sa urmez ceva ce imi face placere, dar dreptul nu prea are legatura cu literele sau pedagogia. Ce ale optiuni ar mai fi? sau ce ar fi mai indicat in corelatie cu facultatea pe care o urmez acum si care mi-ar oferi mai multe posibilitati? La academia de politie nu pot merge pentru ca nu indeplinesc criterile legate de inaltime..si daca cineva se intreaba de ce vreau sa irosesc timpul..sa stie ca oricum se mai prelungeste cu un an si am zis ca intre timp sa mai fac ceva ...ms

1 răspuns:
| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Urmeaza-ti visul si realizeaza doar ceea ce iti place. Crede-ma ca o sa ai de castigat.