| Sicyshnw a întrebat:

Salut,m-am angajat pe 7 mai si in contract scrie ca salariul se primeste in fiecare luna pe data de 20, mi am intrebat superiorul daca o sa l primesc luna aceasta si mi-a spus ca abia luna viitoare pe 20 adica in luna iunie, dar eu fac o luna de cand lucrez pe 7 iulie, daca eu vin continuu la munca pana pe 20 iunie o sa fiu platit in plus? Sau o sa i au acelasi salariu ca practic muncesc o luna jumate pana la salariu

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vei fi platit pentru toate zilele incepand cu 7 mai, pana pe 20 iunie.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Luna viitoare pe 20 vei primi salariul pe luna asta, atat cat ai lucrat. Deci nu luna completă.

| Sicyshnw explică (pentru darrio2007):

Deci daca lucrez 35 de zile pana luna viitoare pe 20 i au banii pentru 35 de zile lucratoare, ca normal se lucreaza 5 zile pe saptamana si ar inseamna 20 de zile pe luna dar eu lucrez 35 pana i au primul salariu

| darrio2007 a răspuns (pentru Sicyshnw):

Iei salariul pe luna incheiata. Pana pe 30 sau 31, depinde cat are luna. Abia in iulie vei lua salariu intreg. Daca ai muncit toata luna.

| ioana748 a răspuns:

De obicei salariul se da pe zilele muncite in luna trecuta.
In iunie vei lua ce ai muncit pana la sfarsitul lui Mai.
In iulie vei lua salariul pe toata luna iunie.