| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bună ziua. Voi aveți un loc de muncă care nu vă place, si nu neaparat locul de munca ci persoanele de acolo (șefii)? Cum rezistați? Cum faceți să treacă mai repede timpul? Am nevoie urgentă de bani si mi am luat un job part time pentru aproximativ 2 luni de zile, vineri 4 ore, sâmbătă și duminică 8 ore si la interviu deja sefa de acolo mi-a provocat o stare naspa, genul de femeie care te face sa te simți total inferior si null

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Cum a spus si ioana748, o perioada de doua luni trece cat ai bate din palme. Daca zici ca ai nevoie de bani, eu zic sa incerci sa ai putina rabdare. Revelionul a fost acum mai mult de doua luni, ca reper.

| ioana748 a răspuns:

2 luni trec repede.
Este vorba despre o persoana narcisica, nu este treaba ta cum doreste ea sa te simti.
Daca te iei dupa toti care si arunca frustrarile in exterior doar pentru ca isi permit la momentul acela ar însemna sa preiei mizeria lor si nu este cazul.
Asa ca orice spune si face este doar despre ea neavând absolut nici o legatura cu tine.
Toate cele bune, ❤️

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Sa nu acumulezi de toate fara sa reactionezi prin a te opune, sa nu taci.
Trebuie sa te opui, sa -ti exprimi punctul de vedere si sa te aperi.
Si rezisti mai usor, in schimb daca taci si le acumulezi intrand pe TPU cand ajungi acasa, nu poti. o sa cedezi.

| norisorulpufos a răspuns:

Dacă ești cu psihicul mai tare decât ea nu te interesează dorința ei de dominare.
Viata e mai dura decât îți poți imagina.