| FakeSmiley a întrebat:

Buna TPU.
Astazi mi-am dat demisia ( am lucrat part time), sau mai bine zis am vrut sa mi dau demisia, fiindca cererea nu a fost completata corect ca nu era sefa cea mare si ma mai duc o data vineri(nu era cmpletata corect d.p.d.v ca pe demisie scria data de vineri in loc de data de luni). Eu lucram doar vineri, sambata si duminica, acum am gasit in alta parte si de sambata incep. Sefa a zis ca pentru vineri sambata si duminica sa fac o cerere pentru concediu fara plata si tot in ziua aia sa depun si demisia desigur.
Exista vreun risc sa mi se ia din bani? Sau ma pot astepta la orice altceva? ( este primul meu job big grin )
Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Pentru zilele in care ai mers la munca si ai lucrat trebuie sa-ti primesti banii.
Daca iti faci cerere de concediu fara salar, dupa cum spune si numele, este un concediu FARA SALAR insa nici la munca nu mergi in acea perioada(concediu).
Daca te poti intelege cu ei amical nu vad ce probleme ai putea avea.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul sa primesti salariul pe toate zilele lucrate. Daca nu-l primesti poti reclama la ITM ori sa-i dai in judecata.