| Deeennnnnnniiiiiiissssssssaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bunaaa.
Sunt in clasa a7a, la anul termin generala. Vreau sa dau la liceu militar din Alba Iulia dar parintii mei nu sunt de acord, eu chiar vreau sa incerc chiar daca nu intru dar macar sa nu regret toata viata ca nu m-au lasat.Nu am eu o conditie fizica foarte buna. Nu sunt grasa am 1, 70 si am 58 de kg. Si cum spune proverbul "Incercarea moarte n.are". Am avut mereu medii peste 9
Am vreo sansa sa intru?

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Daca esti constienta de ce te asteapta din momentul in care vei fi eleva acelui liceu, poti incerca sa faci cateva modificari in viata ta de pe acum. Poti sa te duci la sala, trebuie sa alergi foarte mult. Media trebuie sa fie cat mai mare. Sanse exista, trebuie doar sa ai incredere in tine si in idealurile tale. Iar parintii nu ar trebui sa decida pentru tine, mai ales ca liceul militar nu este unul oarecare.

2 răspunsuri:
| Alxe a răspuns:

Da. Ai sanse sa intri. Dar proba fizica e cam grea. Plus ca viata de la liceul militar ar putea fi putin cam dura. Numai cand ma gandesc ca in fiecare zi trezirea este la ora 6.

| PlanetaMinunilor a răspuns:

Pai daca o sa incepi sa faci unpic de miscare(alergare, sport) cred ca ai sanse sa intri.Cunosc pe cineva care era in aceeasi situatie...anul acesta a inceput sa se puna sa faca ceva miscare si a reusit sa ia proba fizica...acuma cred ca mai are de dat proba scrisa.