| Sennah123 a întrebat:

Bunaaa TPU, am și eu o situatie care mă pune pe ganduri destul de tare...
Deci eu pe 2 iunie am fost la un interviu pentru un post de ajutor de ospatar la un restaurant care se află în renovare. Acolo la interviu am fost tratata super si gen oamenii de acolo au fost chiar foarte chill, am fost întrebata cati ani am (am spus ca 17), daca stau in oras (le-am spus ca da), daca am mai lucrat(le-am spus ca nu) daca am experienta in domeniu(le-am spus ca da) si gen m-au intrebat daca pe timp de iarnă as putea sa vin la evenimente daca au nevoie de ajutoare de ospatar(le-am spus ca da).
Manager-ul cu care am vorbit mi-a memorat numărul de telefon (menționez că în fața mea a făcut asta) și a zis că o să mă sune el iar la final am bătut pumnul...
Atunci cand am intrebat de program mi s-a spus că o sa trebuiasca sa vin de 3 ori pe saptamana...
Restaurantul se redeschide într-o săptămână iar eu nu am fost sunată de nimeni... Să îmi mai fac speranțe că mă sună? Sau să mai aplic si pentru alte locuri de munca?
Sunt super măcinata de gandul ca nu o sa ma mai sune... Iar eu chiar am nevoie de locul ăsta de munca, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

A trecut destul de mult timp din 2 iunie pana acum si sunt sanse mari sa nu mai dea niciun semn daca nu au dat pana acum. Nu avem de unde stii care sunt motivele pentru care nu te-au sunat. Dar poate au uitat pur si simplu de tine. Eu as zice, daca ai un numar de telefon, sa suni sa intrebi. Sau poti merge pana acolo.

| Sennah123 explică (pentru Dintrebare):

Mulțumesc, așa o să fac?❤️

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar un manager interesat de persoana ta, nu pretinde ca memoreaza numarul tau de mobil, ci pune mana si-l scrie pe hartie, fiindc la cati are de intervievat, cu siguranta nu le poate retine numarul pe dinafara.

Ai cam dat cu batul in balta la interviu, fiindca ai mintit si te-ai dat singura de gol:
Uite aici:
"... daca am mai lucrat(le-am spus ca nu) daca am experienta in domeniu(le-am spus ca da)"
Cum Dumnzeu le spui ca ai experinta cand 2 secunde in urma le-ai spus ca nu ai mai lucrat. Cum crezi tu ca se castiga experinta, fara sa fii muncit?

| Sennah123 explică (pentru Violleta2022):

Păi nu am mai lucrat gen pe bani...
Am un unchi care detine o terasa, iar cand nu avea ajutor de ospatar il mai ajutam eu... Si fiind rudă, normal ca nu ii poți cere bani...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l tu pe sef daca ai numarul lui si vezi ce zice

| RobertMoon a răspuns:

Îți dădeai seama că nu te mai cheme după o săptămână maxim, iar tu te-ai trezit să întrebi asta după 22 zile? rolling on the floor

| Purec a răspuns:

Aplica si in alta parte ( asta trebuia sa faci de la inceput). Cand vrei un job aplici in cat mai multe locuri si mergi la toate interviurile ca sa ai de unde alege.