| caritas a întrebat:

Ca sa ajung politist la ce ce profil la liceu(trebuie sa fie neaparat liceu teoretic sau poate sa fie de orice fel)ar trebui sa aleg?

4 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Nu ieşi poliţist după liceu, indiferent de liceu.
Trebuie să termini un liceu oricare, şi saăpromovezi examenul de bacalaureat.
Apoi, pentru agenţi sunt şcoli de agenţi la Campina si Turda (sau Campia Turzii), iar pentu ofiţeri este Academia de Poliţie din Baneasa.

Pa, pa.

| bebeusha123 a răspuns:

Nu trebuie un anume profil, poti face orice profil dar dupa trebuie sa faci scoala militara sau macar armata

| alexandruth a răspuns (pentru bebeusha123):

Tu auzi ce vorbesti? Scoala militara dupa liceu? Scoala militara e clasele 9-12... Si trebuie' academia de politie. Armata nu se mai face decat ca si slujba, plus ca el vrea politist. Ai citit macar intrebarea? laughing

| TheSCHEPSIS a răspuns:

Nu, poti sa faci ce liceu vrei tu dar dupa aceea trebuie sa faci Academia de politie.Bafta