| anonim_4396 a întrebat:

Cam care e temperatura optima pentru la birou? Colegii mei deja insista sa dam aerul conditionat la maximum si nu mi se pare ok, dar nu stiu daca temperatura din locul de munca e reglementata pe undeva...

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu e reglementata (legal, daca la asta te referi), insa e bine ca diferenta de temperatura dintre exterior si interior sa nu fie mai mare de 5-7 grade C. Eu il deschid numai cand e foarte cald si il tin la 22-25 grade. Cand afara sunt 40 de grade, se simte diferenta.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai din cate stiu eu temperatura optima ambientala este de cca 22 C, iar pentru copii mici 22-23 C. Deci cam pe aici ar trebui sa mentime temperatura intr-un birou. Acum depinde si de colegi si mai ales de cum suporti aerul conditionat.

| covexrobu a răspuns:

Pai undeva intre 20 si 25 de grade este o temperatura placuta ca sa poti sta in tricou si sa nu iti fie frig depinde acum cate persoane sunteti in birou.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

La birou ar trebui sa fie intre 22 si 25 de grade, dar daca dai peste vreo nebuna care are calduri(bufeuri) ala esti.iti iei un medical si ii dai cu el in cap, sa vedem ce face? corect 20-25 de grade cel putin.

| Ben. a răspuns:

20 de grade.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aerul conditionat pornit si e placut aici. Deja am turturi la nas rolling on the floor