| IMC90 a întrebat:

In masina, acasa, la birou... Mai este aerul conditionat un moft? Sau este o necesitate?

Răspuns Câştigător
| OKMaui a răspuns:

Necesitate.
Degeaba deschizi geamurile daca tot aer cald intra in casa.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este o necesitate, dar de care ne putem și lipsi în caz de nevoie.

| Zazu a răspuns:

Daca vorbim la modul serios si la schimbarea climatica, este o necesitate.
Cel putin in spatii inchise si foarte populate(vezi un mall, autobuze sau birou)tine de o sticta necesitate.
Consider un moft, faptul ca oamenii isi cumpara un aparat si nu il folosesc din diferite motive, sau il folosesc din cu totul alte motive decat cele necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M O F T!
M-am certat cu nevasta-mea trei ani de zile, ca vroia aer conditionat, iar eu sunt sensibil la rece si curent. Pana la urma, am facut un pact: i-am cumparat un aparat portabil, sa si-l puna unde vrea ea, cand vrea ea, dar sa nu il vad atarnand bezmetic toata iarna pe perete degeaba... anul trecut l-a folosit 6 ore, din care 4 l-a uitat in mergand cat a fost la coafor rolling on the floor
Dar eu stau la casa, e mai placut decat la bloc sa simti briza prin geam...

| IMC90 explică (pentru anonim_4396):

Si in masina? Sau tu ai decapotabila? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

In masina am geamuri si sunroof, le prefer pe alea.

| FaPasSi a răspuns (pentru IMC90):

Deschide geamul ma.are cap
nu da banii degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necesitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cine nu ii lucreaza termostatul, este o necesitate, pentru restul, este un moft, si nu o spun in gluma.

| MCRgurl a răspuns:

Moft sigur nu e. uita-te si tu ce cald e afara, cred ca a devenit, cu timpul, o necesitate.eu chiar acum il am pornit, ca n-am chef sa mor de cald pe la PC laughing

| ZvT a răspuns:

Un moft, nu a murit nimeni în casă din lipsă de aer condiţionat.

| FaPasSi a răspuns:

Moft clar.nu mori daca deschizi geamul la masina sau la casa/apartament happy
M O F T!