| Ilie_George_1998 a întrebat:

Cam cat ar putea sa castige pe luna un inginer electrician pe mentenanță la o fabrica cum ar fi Prysmian, Pirelli, Uzini.
Vreau un raspuns mai detaliat, si, apropo, parerea voastra despre acest job, daca-l recomandati sau nu. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

In Romania, din spete exacte, intre 6000-10 mii lei la fabrici mari. Nu sunt inginer, ca sa pot sa imi dau cu parerea legat de recomandare, dar stiu de la ceilalti ingineri care fac asta ca e o meserie pe care o indragesc. Inginer esti sau nu happy. Esti doar daca iti place, si atunci cu siguranta este de recomandat.

3 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Depinde de ce stie sa faca de experienta vechime etc.
Abia iesit de pe bancile facultatii se va uita la instalatii ca curca la lemne si va avea minimul pe economie. Exista posibilitatea ca privirea de curca sa -i persiste si dupa 10 ani la fel si salariul.

| florin926481f a răspuns (pentru Daniel323):

Un inginer nu o sa ia niciodata minim pe economie stai tu linistit+experienta se castiga in timp

| Daniel323 a răspuns (pentru florin926481f):

Minim pe economie pentru absolvent de studii superioare.