| MafteieuSmecheru a întrebat:

Ori ma bate pe mine logica ori, deci in Romania poti sa castigi 4000lei si ca maistru imtr-o fabrica si ca electrician mentenanta poti face si mai mult ca poti lucra suplimentar pentru altii si nu sunt meserii unde faci efort fizic foarte greu,politist,pompieri,jandarm unde nu e greu sa inveti sa intri, deci de ce sa te chinui sa ajungi inginer sa iei 4000-5000lei sau sa ajungi programator sa iei 7000lei si te duci in Timisoara cand poti fi electrician cu 0 efort la scoala si iei 4000-5000lei intr-un oras mai mic si cu banii si cu munca cam tot pe acolo ajungi, sau exemplul 2 nu mai bine ajungi pompier intr-un oras mic, 2-3 interventii la luna decat sa inveti sa fii programator si sa iei 7 000 dar intr-un oras mare si acolo nu ai "2-3 interventii " la luna! Deci logica este ca poti sa ajungi bine in Romania,foarte usor, fara studii! sau cu o amarata de postliceala la jandarmi.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"cum ajungi sa... castigi milioane de euro"

dacă ar ști cineva, crezi că ți-ar zice? Nu, ar ține pentu sine! Așa că nu-ți rămâne decât să găsești singur calea

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"poti fi electrician cu 0 efort la scoala si iei 4000-5000lei intr-un oras mai mic"

tu crezi că cineva îi dă 4-5 mii unui analfabet cu zero cunoștințe (egale cu efortul din școală)? Eroare. Sau - așa cum spui - te bate logica

| MafteieuSmecheru explică (pentru sierra1):

Nu analfabet,ma rog sa stii chestii basic in viata,citit, scris, enough, intelegi acum? dar ma lamuresti si pe mine ca am vazut ca dai raspunsuri inteligente, cum ajungi sa nu mai ai mentalitatea unui anagajat? sa castigi milioane de euro cum se lauda astia cu educatie financiara, eu zic ca e vrajeala ii numeri pe degete pe cei care ajung la averi in Romania, pana si programatorii care sunt inteligenti si au unii 4000, 7000 lei nu ajung la averi si medicii or ajungeei la 10000 lei dar tot nu au averi daca lucreaza la stat.

| sierra1 a răspuns (pentru MafteieuSmecheru):

"cum ajungi sa... castigi milioane de euro"

dacă ar ști cineva, crezi că ți-ar zice? Nu, ar ține pentu sine! Așa că nu-ți rămâne decât să găsești singur calea