| Wrestling5543431 a întrebat:

Cum e un interviu pe un post de inginer? sunt doar curios, eu vreau tehnician mentenanta, dar voiam sa stiu gen e suficient doar sa stii sa lucrezi in autocad? nu e cam putin? pai oricine se face inginer? cam ce procentaj din ingineri castiga sub 6000lei salariu? macar daca nu procentaj sunt multi? ingienri de fabrica,nu pe santier, nu IT.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu nu prea înțelegi ce înseamnă "inginer", nu-i așa?

| Wrestling5543431 explică (pentru johnnny123):

Nu prea inteleg,explica-mi, eu iti zic doar ce am auzit ca cica sunt si din astia care au terminat facultatea dar au fost doar la examene si au ajuns ingineri ( nu prea cred) eram curios care-i faza eu nu cred ca ajunge orice pierde vara inginer, banuiesc ca trebuie sa ai o baza din facultate, trebuie stiut matematica, pai matematica e ramura de baza a ingineriei e ca si cum ai fi medic dar nu ai stii chimie deloc.

| pufulescu0o a răspuns:

Tehnician mentenanta? Nu are treaba cu Autocad, acela ar inginer proiectare.
In mentenanta trebuie sa stii foarte bine partea practica.