| Polistfever a întrebat:

Cam cat castiga un curier food delivery part-time?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

In jur de 10 lei/ora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi la baiatul asta

https://www.youtube.com/c/GrigoreVarlam/playlists

are zeci de clipuri in care explica exact cat castiga

| Polistfever explică (pentru suntserios):

Acuma recent s-au schimbat treburile.Glovo o cumparat Food Panda singurul rival cat de cat e Tazz.Nu stiu daca e de bine sau de rau.Ca si flexibilitate e aur pentru mine jobul asta dar nu ai niciun beneficiu daca lucrezi full-time

| suntserios a răspuns (pentru Polistfever):

Cum sa nu ai niciun beneficiu? faci bani mai multi

| Polistfever explică (pentru suntserios):

Asigurare medicala si concediu platit. In Spania au schimbat lucrurile speram sa ajunga si aici.Lucrezi pentru SRL-uri care poate nu iti platesc toate taxele si te trezesti cu Anafu pe tine, daca iti faci tu SRL ai toti banii in mana si iti platesti singur taxele dar primesti o comanda pe ora pentru ca esti doar tu altii primesc 20 pentru ca au o gramada de curieri la ei si le i-au 8-10 % din ce castiga pentru ei.Asta este noua forma de capitalism numita ''gig economy'' unde crezi ca esti seful tau propriu si lucrezi ca freelancer curier la Glovo sau sofer la Uber, dar lucrurile astea sunt foarte slab reglementate. Daca am avea drepturi depline ar fi super tare Doamne ajuta!

| suntserios a răspuns (pentru Polistfever):

Pai mergi in Spania si fa curierat acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam 75 lei pe zi dacă lucrează în orele de vârf.

| just4ubr2015 a răspuns:

150-200 pe zi depinde de oras