| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Cand faci un CV, ii neaparat sa scrii fiecare job pe care l-ai avut? Eu sunt tanar si am avut doar un loc de munca pana acum, mai mult de atat, acest job n-are nici macar cea mai mica legatura cu locul de munca la care doresc sa aplic in prezent. Credeti ca merita mentionat?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Decât sa zică ca n-ai lucrat nicăieri, tot e ceva.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie si merita mentionat, pentru ca ei te vor verifica si vor cere referinte despre tine.
Da mai bine sa fii avut munca in trecut, decat nimic...insemannd ca esti un puturos care nu a avut chef sa munceasca, sau un inadaptabil, care fuge de munca.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca iti justifica vreo alta calitate pe ai descris-o in CV, atunci da, merita sa scrii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ex: pe postul anterior am avut posibilitatea sa imi imbunatatesc abilitatile de a ma organiza, trebuind sa fac X, etc.

| troleibuz a răspuns:

Merita. Macar vad angajatorii ca nu ai stat degeaba.