| Haydee a întrebat:

Care ar fi cel mai bun profil la liceu, pentru facultatea de psihologie?
[Ar fi bine filologie sau bilingv?]

7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poti merge si pe stiinte sociale, care o are cu psihologia, sociologia si tot asa...
Daca mergi pe biligv, exista si sansa in caz daca te razgandesti, sa stiii ca poti face o facultate de limbin straine, se platesc destul de bine traducatorii...
Dar stii nu-i asa ca daca te duci pe psihologie, nu vei gasi repede de munca? Si se plateste cam prost eu stiu.

| Tera a răspuns:

Cel mai potrivit profil pentru facultatea de psihologie ar fi stiintele sociale.

| Anddrea a răspuns:

Orice profil uman e bun. Dintre filologie si bilingv eu as alege filologie pentru ca e mai simplu. La bilingv te axezi numai pe o limba si e greu chiar daca stii limba f bine. In fine si eu vreau sa dau la psihologie si sunt la profil economic, deci nu conteaza atat de mult liceul.

| Amy a răspuns:

Amandoua sunt bune pentru ca sunt de uman.insa la bilingv inveti limbi straine(cu toate ca este mai greu) si asta te ajuta mult mai mult. eu te sfatuiesc sa dai la bilingv(daca te pricepi la vreo limba straina) succes!
fundabig grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| TheOne_6493 a răspuns:

Psihologia are multe in comun c foarte multe stiinte nu trebuie sa alegi neaparat cu profil anume pentru liceu, filologie si biling nu sunt tomai indicate ai putea alege stiinte sociale e cel mai apropiat de psihologie, sociologie etc...
Fundabig grin

| Adic00L a răspuns:

Serios?