| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi opțiunile mele daca termin Facultatea de Farmacie? Cat de greu e sa te angajezi? Este un domeniu de viitor?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Dacă termini aceasta facultate poți merge ca și farmacist/a sau îți poți da rezidențiatul și sa lucrezi într-un spital. Este o meserie de viitor pentru ca mereu se vor cauta medici, asistenți, farmaciști etc. Ca în cazul acestei pandemii se cauta persoanele care lucrează în domeniul medical.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Farmacist la farmacie, angajat sau patron. Om de vânzări în domeniu. Cercetător sau cadru didactic universitar. Este un domeniu actual și de viitor.

| Wr3nch a răspuns:

Pai... lucrezi la farmacie/Depinde de cate farmacii sunt la tine in oras/da, ca mereu o sa fie oameni care vor medicamente.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca vor mai veni multe epidemi, va mai merge foarte bine farmacistilor cativa ani, apoi nu vor mai avea cui da medicamente.

| WhiteLife a răspuns:

Da, sănătatea va fi tot timpul de viitor. E mai greu sa găsești locuri dacă ești asistenta, pe teu farmaciști e ok. Că opțiuni, poți să lucrezi in farmacia comunitară, sa dai rezidențiatul și să lucrezi in spital, in industrie, in laborator, sau sa dai doctoratul și să rămâi profesoara, sau ar mai fi reprezentatul medical.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este usor sa te angajezi. Desi acum mai nou se cauta mai multi asistenti de farmacie pentru ca nu au studii superioare si sunt platiti mai slab de patron. Raman mai multi bani patronului de farmacie. Este un domeniu de viitor. Lumea consuma tot mai multe medicamente si este nevoie de oameni care sa le vanda.