| Braker a întrebat:

Care ati fost admisi la Liceul Militar Dimitrie Catemir Breaza? Imi spuneti si mie despre probele sportive ce ati faacut?

1 răspuns:
| IrinaIonescu a răspuns:

PROBELE SPORTIVE constau intr-un traseu( flotari, mers pe bursa, capra, viteze, aruncare de greutati) si o proba de rezistenta( 1 km) intr-un anumit interval de timp. Verifica detaliat pe site-ul lor. In plus, media este foarte mare, mai ales la fete. Daca te antrenezi si iti creezi o conditie fizica buna vei reusi. In plus, si media de admitere este foarte importanta.