| nicolestef a întrebat:

O parere. Am optat pentru liceul militar "Dimitrie Cantemir" Breaza. Am luat probele sportive, dar testul grila l-am luat cu 7 crying Am media generala 9.66. Oare am vreo sansa sa intru? big grin

8 răspunsuri:
| IuliaAle a răspuns:

Media 9.66 si scrii "vreo"? Ciudat...
In fine,nu stiu ce sa spun, pentru ca mediile astea difera de la an la an. Sper sa ajungi acolo unde doresti, mult succes!

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru nicolestef):

Salut. Eu am picat la probele sportive.

| nicolestef explică (pentru captainwilmhosenfeld):

Buna, cu intarziere. Eu n-am mai avut loc laughing Ai mai incercat anul asta?

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru nicolestef):

Da desigur. AM luat toate probele si nu am intrat ca medie. Am avut media de admitere media 7.96 si la teste am luat 7. Mi-a iesit in jur de 7.48 si media a fost de 8.24. Imi trebuia practic un 8.5 imi iesea 8.23 si intram pe locul 100 la baieti. Il devansam pe celalalt candidat cu o sutimelaughing. Asa sa zic ca si anul trecut si anul asta am plans. LA romana am luat 2.50 din 4 si la mate 2.5 din 5. Trebuia sa fac med la mate. Acum sunt clasa a X. Dar sa iti spun sincer daca cineva mi-ar da ocazia am canida pentru a 3 oara si sigur as intra. Dar din pacate depasesc limita de varsta. A fost o experienta frumoasa si o sa invat din greseli. Sigur incer la academia tehnica militara sau alta academia militara. Stii care e partea frumoasa la academii? Ca daca nu intru din prima pot sa dau de 4 ori. Tot o sa intru si cu ajutorul lui Dumnezeu. Eu zic sa incerci si tu ca poate cine stie. Ne vedem cu grade pe umar la defilarelaughing). E seara e normal sa o iau pe campuri. pa pa

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru nicolestef):

Poti sa dau la Colegiul Militar ''Dimitrie Cantemir'' la pagini anterioare. VEzi la baieti la media 7.48laughing Sunt departe de a fii intrat. Daca eram pe 101, 110 dar sunt departe.

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru nicolestef):

Scuzr, sa dai* am scris ''dau'' poate nu se intelege. http://www.cantemircml.ro/docs/admitere_2012/baieti_admisi.pdf sau poti sa dai mai intai aici http://www.cantemircml.ro/? paged=2 si dupa aceea sa dai la lista. Sunt pe locul 166:)) ...departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicolestef):

Iar am gresit la romana am luat 3.5 din 4.