| benga94 a întrebat:

Care ati fost recent la cimpul lung moldovenesc pentru probele sportive la armata? Trebue sa merg si eu si am o problema tractiunile! Oricum am inteles ca tractiunile nu sunt doar problema mea, dar totusi asi fi curios de la cei care au dat deja si care au luat sau nu, la ce sa picat, la testul de rezistenta te pica imediat daca nu faci cei 2KM dar aici la traseul aplicativ daca faci celelalte probe si la tractiuni te incurci esti declarat respins si nu mai continuii traseul?

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Daca trebuie sa mergi deja, banuiesc ca ti s-a spus ca e nevoie sa faci minim 2 tractiuni CORECTE din cele 8 care sunt in total. Daca nu le faci, esti automat picat (nu mai continui traseul aplicativ), dar daca reusesti totusi sa faci din ele, pentru cele neexecutate ai penalizare 3 secunde (asa era anul trecut!) adica la timpul pe care in scoti se mai adauga numarul de tractiuni neexecutate x 3 secunde.
In general cel mai mult se pica la tractiuni la baieti (cam jumatate sau poate si mai mult). La rezistenta poti abandona ceea ce inseamna ca nu parcurgi cei 2 km si automat esti picat, sau poti sa nu te incadrezi in timp, lucru care din nou inseamna ca nu ai promovat.