| WayhaughtK a întrebat:

Care e cel mai ok oras din Canada in care sa traiesti?
Adica preturi case, mancare... salarii...
Multumesc!

1 răspuns:
| Packer19 a răspuns:

In mod normal ti-as spune asa, canada se imparte gen in 2 parti...partea englezeasca si partea frantuzeasca.
In partea frantuzeasca se castiga mai bine decat in cea englezeasca.
Mai apoi iti dai seama ca toate orasele mari gen, montreal, quebec, toronto, vancouver se castiga bine dar e si scump.
Cel mai bine castigi in vancouver evident, te poti documenta pe net despre asta...dar am citit si vazut anumite documentare si video-uri unde se spune ca gen au inceput sa se dezvolte okey pe la ei si zone precum ontario, ottawa, british columbia...deci pana la urma tine si de ce iti doresti tu.