| anonim_4396 a întrebat:

Cui i-ar place sa locuiasca in Canada?

In ce oras?

14 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Oriunde, numai sa scap de Romania.

| SaveTheNature a răspuns (pentru GeosBIOS):

Afganistan
Irak
Iran
Kosovo
Ucraina
Somalia
Libya
Siria
Coreea de Nord?
Lista continua dar mi-e lene sa smai scriuhappy.

| GeosBIOS a răspuns (pentru SaveTheNature):

In caz ca nu te-ai prins, era vorba de orase din Canada.

| SaveTheNature a răspuns (pentru GeosBIOS):

"Oriunde numai sa scap de Romania" Ce inseamna oriunde? Rectifica "oriunde"

| GeosBIOS a răspuns (pentru SaveTheNature):

Avand in vedere ca intrebarea se referea la orase din Canada, se subintelege ca in Canada, adica oriunde in Canada.

Ar fi culmea ca omul sa ma intrebe despre bors acru si eu sa-i raspund ceva legat de marmelada, nu crezi?

| SaveTheNature a răspuns (pentru GeosBIOS):

Ahaaa.scuzele mele. Initial credeam ca te referi la "oriunde in lume"
Stii ca mai exista o exepresie: As pleca oriunde numai sa scap de Romania, si de fapt cand iei la numarat toate statele lumii, din 204, in maxim 50 e mai bine ca la noi. In rest...peste tot aceeasi poveste, oameni necajiti.

| WR104 a răspuns:

Mie, Toronto.

| DEBrown a răspuns:

Montreal desigur love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Toronto! Ma descurc mai mult cu engleza si in montreal mai imi place in rest poate in capitala.

| Addaa1998 a răspuns:

Eu ador acesta tara
As prefera Toronto!
Chiar am venit din Canada, nu de mult

| Differentx13 a răspuns:

Mie mi-ar plăcea să locuiesc în Canada! Mai ales în Montreal, Quebec.

| arual93 a răspuns:

Mie mi-ar placea in Ottawa

| Anon2013 a răspuns:

Si mie. Undeva in BC.

| Geo336633 a răspuns:

In Vancouver