| Marcelica588 a întrebat:

Care e înălțimea maxima pentru tanchisti în armata noastră? Am 1, 82 și ma întrebam dacă am măcar vreo șansă.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este inaltime maxima. Am avut coleg, tanchist, cat mine de inalt. Eu am 1, 89 metri. Chestia este ca la imbarcari-debarcari, daca ai rolul de mecanic (cand esti SGP, elev, student, inveti si sa conduci tancul), te cam chinui. Si inaltimea minima a fost eliminata. O tanara din Arges a castigat la CEDO ca nu a fost primita pe baza faptului ca avea 1, 55.

| Marcelica588 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc mult pentru răspuns eu as vrea sa dau la școala de subofiteri după liceu pe arma tancuri dar am nevoie și de categoria C și ma gândeam sa ma folosesc de acea lege din februarie care le permite și celor de 18 ani sa dea de permis pentru categoria C puteți sa îmi dați o părere?

| Salontanul a răspuns (pentru Marcelica588):

Nu ma pricep la permise auto. Dragostea mea de-o viata este bicicleta. Cand am iesit tanar locotenent mi-am cumparat o bicicleta. Aia mi-a fost draga. Soferul la mine in casa este fiul meu. Eu am ramas tot la bicicleta. Totusi, citeste aici: https://www.scoala-auto-dicu.ro/......e-d-si-de/

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai șanse.

| Sophieka a răspuns:

Mergi sa vezi.

| Darius50boss a răspuns:

Esti puțin cam înalt dar se poate să ai o șansă