| GabitaBm a întrebat:

Care e perioada(lunile) cand sunt cereri mai mari de angajare? acum lunile astea din ianuarie -martie, sunt mai "moarte"sa zic asa?!?!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oferte de munca apar in fiecare luna sau din 2 in 2 saptamani. Depinde de biroul de somaj si orasul respectiv, in Brasov de munca se gaseste oricand si cu orice nivel de studii (ceea ce inseamna ca e de munca pentru oricine).

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Intr-adevar, cam pe la sfarsitul lunii aprilie, mai, incep sa para mai multe locuri de munca, se deschid multe terase, pentru ca vine vara, la stranduri, pensiuni, etc!
Sau pentru firmele care se ocupa cu constructii si iarna nu prea au activitate, la sfarsitul primaverii isi cam dau toate drumul!
Bafta!

| GabitaBm explică:

Da asa e, mai apar dar nu foarte des si sa fie si in domeniul meu sau ceva mai ok pentru o fata, si in curs cu facultatea.