| PorumbRodica1965 a întrebat:

Care este cea mai veche meserie de pe pamant? Argumentati.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Statistica pune in fruntea listei prostitutia.

| PorumbRodica1965 explică (pentru neutrino):

A cui statistica, a omului instrainat de Dumnezeu?

| Felys a răspuns:

Vanatul,cu asta se ocupau primii oameni in lupta pentru supravietuire

| PorumbRodica1965 explică:

Doar crestinii adevarati cred si stiu. asteptati raspunsul corect.

| PorumbRodica1965 explică:

Nu pot sa confirm castigatorul, pana nu primesc, raspunsul corect, ce am primit pana acum sunt baliverne, se vede educatia oameniloa unde sta, unde este educatia spirituala /? Cine ar trebui s-o dee.

| PorumbRodica1965 explică (pentru PorumbRodica1965):

Iata Geneza 2:7, Dumnezeu a modelat lutul, la fel ca si olarul, deci el este Marele Olar.A modelat vase pentru o intrebuintare onorabila.

| zaratu a răspuns:

Prostitutia

| GoldandSilver a răspuns:

Primele meserii au fost vanator, colegator, pescar pentru a supravietui.

| UltraLex a răspuns:

Prostitutia care chiar asa mai este si numita de ce? fiindca este cea mai usoara cale de a obtine ceea ce vrei de la cineva si este practicata chiar si de persoane care nu fac o cariera din asta in scopul obtinerii de bunuri sau servicii ex: o angajata a unei companii se culca cu seful ei in scopul avansarii ei in grad. chiar daca ea nu practica aceasta,, meserie'' asta este ceea ce presupune a te prostitua

| zaoo32 a răspuns:

Prostitutia e cea mai veche si din pacate cea mai practicata meserie de panarame din astea care fac umbra de geaba pamantului