| Tabus_David_2003 a întrebat:

Care este cel mai bun liceu militar din țară? Chiar vreau sa stiu părerea unor cunoscători. Si poate

4 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Salut.Aici depinde de gandirea fiecaruia...eu cred ca cel mai bun este cel de la Alba Iulia (s-a intrat cu cele mai mari medii, iar aici se pune accentul pe invatatura mult mai mult decat la celelalte si regurile sunt mult mai stricte), totusi eu o sa dau la Stefan cel Mare de la Campulung Moldovenesc.

| popa07ady a răspuns:

Liceul militar Breaza jud.Prahova (linga Campina)

| TheSpell a răspuns:

După câte am văzut eu, uitându-mă după medii, cred că cel din Alba-Iulia.
Dar acum toate sunt bune. Și la băieți se intră ușor. Dacă ai o condiție fizică bună nu cred că media e o problemă, întrucât la voi se intră undeva la media 8, și la fete 9, 50, aproximativ.

| chindi2 a răspuns:

Liceul militar din breaza