| koji567 a întrebat:

Care este salariul unui profesor in Romania(intrebare pusa din curiozitate)?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un debutant incepe de la 800 ron si urca in functie de grade si experienta undeva pe la 2000 ron

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se pleacă de la minimul pe economie, la care se adaugă diferite sporuri, gradații, vechime în câmpul muncii, etc.
Pa, pa.

| Marybm a răspuns:

Depinde de gardele alea... de obicei cand ai cate un grad salariu creste cu 50 de lei. in jus de 7 miliane 8 sau cei avansati si mai mult

| Marybm a răspuns (pentru Marybm):

Gradele** laughing scuze

| rezzonel a răspuns:

Eu stiu doar la prof de sport 10 milinane haii max 20

| PufuleteDulce a răspuns:

Depinde ce grad au dar majoritatea salariilor la profi se invarte in jurul sumei de 1000 de lei.

| Hahahahahahah a răspuns:

Vreo 12/15 milioane lei vechi.