| Nina10b a întrebat:

Care facultate e mai buna (de viitor), dintre cea de stiinte economice si cea de limbi straine (engleza-germana)? Vreau cat mai multe pareri, dau funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

daca vei absolvi facultatea de limbi, mai ales daca esti specializata in limba engleza, vei afla foarte rapid un loc de munca, pentru mai multe detalii te poti uita la acest video : https://www.youtube.com/......tps?/watch

Sper ca te-am ajutat

O zi buna.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Depinde de tine, insa eu aleg facultatea de limbi straine deoarece:
-engleza este o limba internationala, deci iti ve-i gasi un loc de munca usor.*poate ca translator*
-este simpla, adica nu este foarte grea.
- sunt mai multe motive, insa acestea m-ar preocupa daca aas vrea sa dau la facultate.
P.S Sunt inca la gimnaziulaughing

| AnnabellaBB a răspuns:

Am o prietena studenta la engleza-germana in Timisoara la UVT in anul 2 si este foarte dezamagita. Nu prea fac mare lucru, cica le preda total aiurea de ceea ce ar trebui la aceasta sectie. Asa ca, gandeste-te f bine. Absolvind aceasta facultate vei fi o viitoare prosfesoara cu salariu minim pe economie. Cca. 700 RON net. Facultatea de stiinte economice e mult mai avantajoasa si banoasa.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Limbi straine dar sa aiba neaparat chineza pentru ca e de viitor

| AvramCodrut a răspuns:

Eu ti-as sugera limbi straine. Avantajele limbilor straine sunt mult mai multe decat stiintele economice, atat pe plan profesional, cat si personal. Nu mai spun de un loc de munca in strainatate. Dar daca ai o dorinta foarte mare de a invata, doua facultati nu se exclud.