| TemaDeLaRomana2 a întrebat:

Salut! Cred ca mi-am găsit scopul si ceea ce ma face fericit. Dar sa realizez ceva in domeniul respectiv e imposibil din toate punctele de vedere. Dar eu vreau sa fac acel lucru pentru ca iubesc sa il fac. Dar nu pot.
Vreau o părere, ce sa fac, sa renunt la visul meu de a realiza ceva in acel domeniu sau sa continui. Repet, e imposibil 99%

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce domeniu te face fericit?
Daca ne spui, poate iti putem da idei, de ajutor.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ești atât de zgârcit cu detaliile, noi ce sfaturi am putea să-ți dăm? Care este domeniul ăla fantastic dar imposibil?

| ioana748 a răspuns:

Si totusi 1% posibil.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nimic nu-i imposibil Luptă pentru visul tău și într-o zi ți-l vei atinge. Nu este ușor dar este POSIBIL

| Sportacus123 a răspuns:

Nimeni nu a venit cu un scop pe pământ. Trebuie să termini o școală, să-ți găsești un loc de muncă și să încerci să te bucuri de lucrurile simple din viața ta.

| ariel13 a răspuns:

Nu renunța nu se va realiza visul tău în 24 de ore într-o săptămână sau lună trebuie să ai răbdare ca să se realizeze dacă ești făcut pentru acel lucru se va îndeplini.

| AXandraA a răspuns:

Și totuși de ce spui că nu îl poți realiza? Ce te împiedică? Doar tu știi răspunsul la întrebarea pe care ai pus-o și orice ai face e doar o decizie. Eu zic să te gândești bine să nu te întrebi mai târziu ce ar fi fost dacă. Adică orice decizie ai lua îți asumi și conștientizezi că ai ajuns pe drumul pe care ai ajuns în urma deciziei pe care ai luat-o. Deci întreabă-te pe tine, fii sincer și orice decizie ai lua, e o decizie. Împacă-te cu ea și perseverează. Nu uita că e viața ta!