| DenimM a întrebat:

Care functie este mai buna la armata, Maistru Militar sau Subofiter in functie de studii, salariu etc
Funda

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Gradele_militare_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia
Iar de salarizare, cauta pe internet, dar nu se spune exact, pentru ca este confidential, au anumite sporuri, beneficii si etc.

| danutt432 a răspuns:

Depinde foarte mult de arma pe care o alegi (aviație/terestre/navale). De exemplu un maistru militar de la aeriene are salariul cât un ofițer de la terestre ( după 3-4 ani ) și în majoritatea cazurilor cele mai mari salarii sunt la aviație... orice functie/grad ai avea!