| rapp2020 a întrebat:

Care-i diferenta din a merge la un liceu cu profilul de alimentatie(bucatar) sau a face un curs de bucatarthinking

1 răspuns:
| subzero00ro a răspuns:

In liceu inveti mult mai multe si mult mai detaliat despre meseria de bucatar, de exemplu inveti si materii anexe meseriei, iar la un curs de baza inveti doar technici si elemente de baza ale meseriei de bucatar. Un curs de bucatar dureaza de exemplu de la 1-3 luni, depinde de curs, iar in liceu ai 3 sau 4 ani de aprofundat aceasta meserie. Depinde de tine ce vrei sa faci in contiunare!