| Anonimul151 a întrebat:

Dacă mergi la facultatea de : "Ingineria Produselor alimentare" te poți face profesor, de modul și sa predai la liceu modulele de bază care se predau la profilul de turism și alimentație- profesională sau chiar liceu? Unde există o specializare. Exemplu : Bucătar

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există motive să nu poți.

| Anonimul151 explică (pentru sadrian46):

Nu înțeleg răspunsul tău. Îl poți da mai detaliat te rog?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Termini o facultate de profil. Nu ai competențe didactice. Dacă nu au profesor, te angajează direct. Dacă nu, poți obține la o facultate competența pedagogicăc cu un curs și un examen.

| Anonimul151 explică (pentru sadrian46):

M am uitat la facultatea de profil "Ingineria Produselor Alimentare", din orașul meu. Există ore de pedagogie, și practică.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Atunci poți imediat ce găsești post.

| ReddY25 a răspuns:

Cred ca se poate