| daianca19 a întrebat:

Care sunt avantajele unui job de hostess?

Răspuns Câştigător
| bebe_7919 a răspuns:

Fie ca alegeti sa lucrati ca hostess, fie ca animatoare, aceste job-uri va ofera posibilitatea sa intrati in contact cu persoane venite din medii diferite, cu mentalitati diferite si un stil de viata diferit, poate, de al vostru. Este foarte bine sa invatati sa interactionati cat mai bine, cat mai usor cu oamenii, indiferent cat de diferiti ar fi acestia. Unul din cele mai cautate tipuri de persoane, este cel care stapaneste arta comunicarii, a conversatiei. Aceasta calitate este un criteriu esential de selectie pe piata fortei de munca.

Feminitatea si stilul. Sunt doua trasaturi ce se deprind in mediul familial, apoi in societate. Puteti analiza comportamentul celor din jurul vostru, puteti imprumuta de la acestia lucrurile frumoase, bune.Toti facem asta de-a lungul vietii. Voi aveti sansa sa va perfectionati stilul mult mai repede decat majoritatea femeilor pentru a lucrati intr-un domeniu care va invata aceste aspecte.

Prieteni, cunostinte. Aveti o oportunitate uriasa de-a lega prietenii sau de a cunoaste persoane, ce mai tarziu va pot ajuta in cariera voastra. Traim intr-o lume in care, relatiile sunt foarte importante si ne legam de acestea pentru a evolua si a ne cladi un statut social asa cum am visat fiecare dintre noi.

2 răspunsuri:
| hmmmmmmmm a răspuns:

Faptul ca munca este inlocuita de aspectul fizic. Spre deosebire de alte locuri de munca nu ai responsabilitati prea mari, nu e ceva stresant (in cel mai rau caz plictisitor) si in plus esti privita ca un bibelou (in centrul atentiei si cu admiratie). In generl trebuie doar sa razi, sa spui 2-3 vorbe si sa stai... Succes in caz ca ai alura placuta si vrei sa faci ceva in sensul asta!

| oana00 a răspuns:

Sunt si eu interesata