| adriana_8719 a întrebat:

Ce inseamna sa fii hostess?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Hostess este o activitate prestată de fete sau băieți, care au menirea de a interacționa cu invitații, vizitatorii unui eveniment (târg, expoziție, concert, lansare produs etc.). Persoanele care practică acest job au un aspect fizic plăcut, sunt zâmbitoare, întrețin buna desfășurare a evenimentului și sunt capabile să ofere informații sau să poarte o conversație în limbă romană, engleză, italiană, spaniolă, etc în funție de cerințele clientului.

Hostessele au următoarele atribuții:

întâmpinarea clienților
buna desfășurare a procesului de înregistrare al clienților și însoțirea lor la locurile rezervate.
atragerea de vizitatori în stand (la târguri, expoziții).
servirea invitaților cu băuturi, gustări.
oferirea de informații pentru clienți / vizitatori / invitați.
distribuirea materialelor publicitare.
prezentarea produselor.
promovarea produselor sau serviciilor.
promovarea imaginii firmei.
stimularea vanzarilor.
întreținerea atmosferei.
cunosterea a cel puțin o limbă străină.
Sursa:wiki
Bafta!

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Gazda,amfitrion,cel care organizeaza ceva...