| Evaa a întrebat:

Ce inseamna hostess? Adica sunt animatoare/dansatoare si hostess. Dar ce inseamna laughing?

Răspuns Câştigător
| ilinca98 a răspuns:

Hostess este un termen specific in modelling mai ales la noi.Inseamna gazda intraducere si trebuie sa faci exact ceea ce ar face o gazda in casa ei de exemplu. Tu iei prima contact cu clientii si tot tu te desparti ultima de ei.Trebuie sa fi comunicativa sa zambesti foarte mult si sa stii sa eviti momentele jenante cu tact(gen avansurile). Sunt clienti care solicita fete inalte si frumos proportionate, si clienti care solicita fete care sa poata intretine o discutie in cel putin 2 limbi straine si sa poata sa faca celelalte persoane sa simta ca o cunosc de cand lumea.
Mai nou la noi termenul de hostess a luat ci o conotatie mai putin placuta, si anume cea de dama de companie(ceea ce e total eronat)daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie