| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune laptopuri privind raportul calitate / preţ? (mă refer la mărci). Uitaţi listuţa:
HP
Fujitsu Siemens (Mulţi experţi mi-au spus că nu e aşa bună firma)
Dell
Lenovo (IBM)
Acer
Asus
Toshiba

Fundă pentru cel mai argumentativ răspuns (Ştiind că nu joci DELOC jocuri pe ele. Doar pentru internet)

Răspuns Câştigător
| AudImagini a răspuns:

Eu am Dell şi mă ţine foarte bine
La Acer am auzit că se prăjesc uşor piesele
E bun HP dacă nu îl soliciţi prea mult.
Fujiţu Zimăns nu lua dacă zice lumea ( experţii ăia ) să nu iei
De Asus nu am prea auzit...

deci eu ăţi sugerez DELL!

7 răspunsuri:
| microsedd a răspuns:

Eu iti recomand ASUS este foarte bun si fiabil din punctul meu de vedere tocmai de aceea in noiembrie anul trecut mi-am luat unul si nu regret deloc alegerea facuta uite un link unde gasesti laptopuri Asus http://www.dc-shop.ro/portabile/notebook-laptop/ASUS/pag-1/ acum ce configuratie iti alegi depinde de tine si in functie de asta asa va fi si pretul laptopului eu tot de aici mi-am luat laptopu' si recomand site-ul.

| ovidius a răspuns:

Hai să îţi spun cum văd eu lucrurile...

HP - bun de luat în seamă (preţuri puţin-puţin cam mari)
Fujitsu - aproximativ în aceeaşi categorie cu Acer şi Toshiba (ieftine, îţi faci treaba cu ele, materiale low-cost şi, în general senzaţie de... sărăcăcios)
DELL & Lenovo - sunt ok, dar, la fel ca şi în cazul HP, plăteşti destul de mult BRANDUL.
ASUS - robust, fiabil, de încredere, cu un raport excelent preţ-performanţă. În orice moment aş alege CU OCHII ÎNCHIŞI un produs ASUS.

În final, iată cum ar arăta clasamentul, după părerea mea:
1. ASUS
2. HP
3. LENOVO & DELL
4. TOSHIBA
locurile 5, 6, 7 şi 8 rămân intenţionat libere
9. Acer
10. Fujitsu.

Concluziile le poţi trage şi singur.

PS: Poate oferi o fundă (mi-am făcut special cont pe TPU să îţi răspund)

| graffman a răspuns:

Faza e ca depinde ce fel de laptop vrei si pentru ce ai nevoie :jocuri,prelucrari video, filme, muzica, programare...si cel mai mult conteaza bugetul uite ceva frumusel si te poate ajuta in mare parte cu cele mentionate mai sus.
HP este o firma de tot foarte recomandabila,Fujitsu Siemens o avut fratemiu se faceau bunicele dar acum au scazut tare nu se merita si sunt si scumpe, Dell sun geniale in schimb te cam rupe Lenovo nu mai sunt la standardele la care erau de mult, Acer sun bune am unul si mereg fainut numai cai cam vechi dar se misca bine numai ca are si un minus fiind carcasa cam urasa ce se face asa matuina sasol rau...asus la fel au niste modele rausite numai ca te cam rupe si Toshiba sunt cei mai buni in baterii bateriile sun foarte trainice nu numai bateriile ci si leptopurile.Iar in topul tuturor se afla Apple dar nu este facut pentru jocuri big grin

| FashionDiva a răspuns:

Uite aici pareri despre Lenovo, fujitsu si Philips http://reviews.mozku.com/......notebooks/

| Deeaa a răspuns:

Ai zis ca asta e ultima intrebare despre laptopuri

http://www.tpu.ro/......mid-35483/

| horry007 a răspuns:

Daca ai bani un Acer daca ai mai putini un Dell Latitude am si eu ot pentru asa ceva il folosesc mai ma uit la cate un film ceva.dar vrar si in comparatie cu celelalte firme in este mai bun si la pret(ieftin)si mai bun ca si configurare. Fundahappy

| halloweenx a răspuns:

Mai bine iei u Fujitsu LIFE BOOK A series eu am si e ff bun,, merge impecabi...