| Alvarez11 a întrebat:

Care sunt facultățile la care pot opta dacă termin liceul pe profil uman ( sunt clasa a XII-a)?

2 răspunsuri:
| MJo a răspuns:

In primul rând, optează pentru ceva ce te pasionează. Presupun că ești acolo deoarece nu te pasionează științele exacte. Deci te poți orienta către geografie, literatură, istorie, drept, științe sociale, actorie etc.

| plantezridichi a răspuns:

Orice, daca treci de admitere sau daca ai nota de la bac destul de mare pentru criteriile lor de admitere. Gândește-te ce vrei sa faci dau ceva ce îți place. Știu că e la modă acum să facă toată lumea facultate, dar nu o sa doar sa fie făcută. Da doar dacă chiar îți doresti sa faci ceva anume.