| Rockstyle a întrebat:

Care sunt pasii pentru a ajunge de exemplu programator it junior? Vreau raspunsuri serioase! Multumesc

Răspuns Câştigător
| andreidraga a răspuns:

Ideal ar fi sa termini liceul la profil matematica-informatica ( daca esti si olimpic la informatica e un avantaj ). Apoi sa faci o facultate in domeniu. Apoi aplici pentru diverse firme si te duci la interviu. Daca ai fost bun te contacteaza si iti fac o oferta. Sunt multe oportunitati in orasele mari, in special in Bucuresti.

Si daca nu ai facultate poti sa faci acest lucru. Daca esti bun vei fi si angajat! In ceea ce priveste limbajele... se cauta specialisti in diverse limbaje. Invata mai mult algoritmica, limbajele se invata relativ repede daca ai inteles mecanismele din spate.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Invata limbajele de programare de baza.

| FullHouse a răspuns:

Şcoala?