| zimmermannkevin a întrebat:

TPU am o intrebare. Eu acum o sa merg la un liceu cu profil economic. Si as vrea sa stiu, daca merg acolo (nu am de ales) as putea ajunge la facultatea de informatica in Iasi? Pentru ca vreau sa ma fac programator. Daca invat acasa limbaje de programare, deja invat C#, C++ si o sa mai invat si altele in 4 ani. O sa pot? Vreau raspunsuri serioase, nu prosti. De preferabil cineva care a fost deja la o facultate de genu sau cineva care stie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi la orice facultate, inclusiv cea la care vrei, bineinteles daca reusesti la admitere.

| Kiwibibilă a răspuns:

O repet şi o tot repet că poate se prinde poporul la un moment dat. Informatica NU SE ÎNVAŢĂ ACASĂ. Şi punct.
Dacă voiai programator trebuia să mergi la mate-info, singurul profil la care chiar se face info. Eventual faci meditaţii serioase şi cam atât.