| Anton_Cristian-Gabriel_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu ce examene se dau pentru a ajunge maistru militar/subofiter, scoala fiind cea de la Pitesti, Carol I si pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a ajunge acolo. Vreau raspunsuri de la cei care stiu sigur.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce termini liceul si obtii diploma de bacalaureat trebuie sa dai un examen de admitere, sa faci scoala si apoi sa dai examen de absolvire.
Detalii privind admiterea si scoala gasesti pe site-ul oficial al acesteia.

| Anton_Cristian-Gabriel_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Ai idee la ce dau probe scrise?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anton_Cristian-Gabriel_1997):

Nu stiu ce probe sunt si nu ma intereseaza, eu sunt pensionar.
Ti-am spus sa te uiti pe site-ul oficial al scolii, la Admiterea 2016 si o sa afli.