Întrebare recomandată | standanutzu a întrebat:

Care sunt probele si examenele pentru a intra la academia de politie din Campina

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Campina este doar scoala de agenti de politie, academie de politie este doar in Bucuresti.
Uita-te pe site-ul oficial, la Admiterea 2013 si afli.

| Janek21 a răspuns:

Pentru admiterea din 2013 in cadrul Scolii de Agenti de Politie "Vasile Lascar" din Campina poti sa gasesti toate informatiile necesare aici: http://www.scoalapolitie.ro/

In mare parte, probele sunt de 2 feluri: teoretice si fizice.

Cele teoretice constau in sustinerea unor teste la Limba Romana si o Limba Straina.

Cele fizice constau in sustinerea unor mici teste la care ai un barem de indeplinit. Testele sunt: alergat 50 m viteza, aruncarea mingii medicinale de pe loc si o alergare de rezistenta de 1000 m.

Intra pe link-ul pe care ti l-am pus la dispozitie si o sa ai acces la intreg programul de admitere.

| rebeca a răspuns:

Bună,
Vei avea testul medical și proba sportivă care sunt eliminatorii.
Dacă treci de ele vei avea proba scrisă la limba română și o limbă străină.
Baftă.

| standanutzu explică:

Bn dar care sunt probele