| iHustle a întrebat:

Imi poate oferi cineva detalii despre inscrierile la Academia de Politie din Bucuresti si Scoala de Subofiteri din Campina? Cand sunt probele sportive si scrise?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

La Academie stiu ca totul se face inainte de Campina. Probele sportive de la Campina se dau cu foarte putine zile inainte de examenul scris. S-ar putea sa se dea fie anul acesta la Campina, probele fizice si scrise (finale) fiind pe undeva prin luna August, fie anul viitor in Ianuarie (2021). Stiu ca se anunta pentru Campina cand va avea loc desfasurarea concursului maxim in luna Mai. Pentru Campina iti voi da acest link care te va tine la curent cu toate noutatile : http://www.scoalapolitie.ro

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra pe site-urile lor oficiale si vezi conditiile de admitere/ inscriere, examinare medicala, probe sportive si apoi examenul final, daca le treci pe celelalte obligatorii.