| Alex_Alex_1998_J0cd a întrebat:

Care sunt specializările (armele) pentru subofițeri la Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri "Basarab I" Pitești pe filiera de formare directă (durata de 1 an)?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Doar pentru formarea initiala a subofiterilor durata scolarizarii este de 1 an(46 saptamani). Pentru maistrii militari, durata de scolarizare este de 2 ani!
Detalii despre cursuri(programul de pregatire in arma) atat pentru maistrii cat si pentru subofiteri vei afla daca accesezi sectiunea "Cursuri" din link : http://www.ncoacademy.ro/