| Mixilliani a întrebat:

Doresc sa urmez o cariera in cadrul armatei romane si m-am gandit sa dau la Scoala de Subofiteri si Maistri Militari ai Fortelor Terestre "Basarab I" din Pitesti. Intrebarea mea este daca pot sa devin SUBOFITER pe FILIERA DIRECTA prin urmarea cursurilor acestei scoli pentru ca pe site-ul scolii nu am gasit nimic legat despre formarea subofiterilor pe filiera directa ci doar a maistrilor militari.

2 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

La intrebare nu pot sa iti raspund, dar pot sa iti dau un sfat: mergi la scoala respectiva si intreaba direct de la sursa, sau da un telefon acolo, si te lamuresti. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa facx