| bluearmy a întrebat:

Cariera militara sau cea politista? Sunt in clasa a 8-a si m-am decis sa aleg una din ele? Care vi se pare mai avantajoasa si mai frumoasa (Avantaje/ Dezavantaje)! Dau funda la cel mai explicit raspuns!

2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

La armata e cam-cam. trebuie sa te gandesti ca in cazul unui razboi trebuie sa te duci vrei nu vrei, a 2-a parte liceele militare sunt,, rare", la politie daca nu ma insel poti da si dupa liceu, la academie, ai cateva probe de trecut, si la armata poti sa dai dupa liceu, eu sunt la un liceu cu profil veterinar si dupa vreau sa dau oriunde la aviatie, cred ca voi da la militara, trebuie sa faci ce iti place tie.

| sebibeowolf a răspuns:

M.A.I.Ai mult mai multe oportunitati decat in M.Ap.N.Armata nu prea mai avem iar la absolvire te trezesti cine stie prin ce colt de tara.