| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un IT in Romania? Dar in Franta sau America?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde de de cat de bun este, daca e simplu la un service pe hardware si software castiga 1500-1600 ron + ciubuc, acum depinde si de firma! Daca vorbim si programatori si web designari, atunci salariu depasteste lejer 2000 ronhappyIn america conteza ca si in romaia, cat esti de bun! Poti sa castigi de la 800 pana la 2000 de euro(programtor si web design)Fiecare firma isi plateste diferit, dar mai pe scurt e o meserie banoasa si de viitorhappy

| Fineness a răspuns (pentru ROB3RT89):

Web desin, adica colorezi paginile web?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Fineness):

Da,creezi interfata grafica pentru o pagina web si apoi o transformi in html/css.Cel mai bine o inveti facand site-urihappy

| Fineness a răspuns (pentru ROB3RT89):

Merci mult! Chiar m-ai ajutat!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Fineness):

Pentru putin, oricand am corespondenta deschisahappy

5 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

In service-uri sunt mici salariile.si depinde si de oras. Eu sunt IT ist la o firma, avem sediul in Bucuresti. Ma ocup de hardware, software, web design si am 25pe luna, am un prieten care e tot IT ist, la Raiffaisen Bank, are aproape 40 si de doua ori pe an merge free in strainatate la cursuri de perfectionare.