| ChloeH a întrebat:

Cat castiga un profesor universitar in Romania? Dar in Anglia si SUA?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania, un profesor universitare care are toate gradele luate si ceva vechime castiga si peste 2500-3000E

| LivingLouder a răspuns:

Un profesor universitar in Romania castiga 2000 lei max. Stiu asta pentru ca mama mea e profesoara universitara

| Essence a răspuns (pentru LivingLouder):

Cred ca depinde si ce predai :)
uite ce se spune aici : http://www.tpu.ro/......tomatolog/

| CosticaShtrengarul a răspuns:

Nu prea mult, cat sa ii ajunga de o doza de cola si niste biscuiti dietetici! de ce intrebi? FUNDA TE ROG!

| AddyTakaBlack a răspuns:

Depinde de vechimea sa

| AddyTakaBlack a răspuns:

Depinde de vechime

| XtiGrEx3S a răspuns:

In Romania nu prea sa castiga dar in SUA sunt si salarii de peste 1500 de dolari, sper ca te-am ajutat, funda big grin?