| Pisicuta2003 a întrebat:

Cat castiga un psihiatru? ma refer la salariu
doresc sa devin si chiar creau sa stiu

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna. Nu te gandi niciodata la bani, gandeste-te la a face ceva cu pasiune, la a-ti urma visul, la a fii cea mai buna si banii vor veni mai apoi. Psihologia si psihiatria sunt domenii fascinante. Salarizarea tine desigur si de modul de lucru. La stat vei castiga mult mai putin, incepi undeva de la 2200Ron si apoi poti urca treptat. La privat, fiind o meserie liberala, poti castiga oricat, in functie si de recomandari.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de loculd e munca, unii au salariu minim pe econimic, de fapt toti pornesc de jos, iar dupa ani buni de exeperinta cand ajung buni, pot sa aiba salariu mai mare, iar daca isi fac clinica privata, salariu si mai bun.
Nicmnei nu-ti da un slaariu mare de la inceput, chiar daca esti cel mai bun student la psihiatrie, toti pornesc de jos, de la salarii modeste si in ani, urca si cum le creste valoarea si experienta, ajung sa le cresca usor-usor si salariu.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Mai exact ce vrei sa devii si ce vrewi sa stii?

| Anda42 a răspuns:

Depinde de foarte multe.Am o prietena care este psihiatru si totodata si profesor univeristar.Ea castiga undeva la 1800 de lei. Daca faci si garzi salariul creste.