| cnvv a întrebat:

Cat castiga un scriitor?
Ma refer, primeste salariu sau traieste doar din vanzarile cartilor scrise de el?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De unde salariu? Primește salariu dacă lucrează ca jurnalist și scrie articole, altfel nu primește nimic. Ia ceea ce vinde și pentru publicarea de cărți mai și dă ceva. Dacă vrei să fii simplu scriitor fără să faci nimic altceva vei fi foarte sărac, chiar dacă te pricepi.

| minrest a răspuns:

Cine vrei sa ii plateasca salariu?

| SERIALS a răspuns:

Buna intrebare, cred ca traieste din vanzarea cartilor, dar pe parcurs poate fi observat si angajat in domeniu.