| CoRrUpT3D a întrebat:

Doar ce am absolvit liceul, profilul meu este tehnician in instalații electrice. Nu stiu daca o sa iau bacul anul asta, eu sigur voi încerca si următorul an sa-l dau deoarece îmi trebuie. Dar hai sa nu o mai lungim, creau sa-mi spuneți ce facultate pot sa urmez chiar daca nu iau bacul, nu trebuie neapărat la zi, dar eu as vrea sa devin inginer in construcții, cred ca la o facultate (daca exista) care nu cere BAC-UL nu o sa pot sa ies eu inginer in construcții, cred ca o sa devin un subinginer, nu? Ma interesează daca exista așa ceva si ce salariu ar fi de început si la ce salariu pot ajunge. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti. Facultate fara Bacalaureat nu se poate.

| Lioana a răspuns:

La orice facultate se cere diploma de bac. Nu se poate fara.